pondělí 22. července 2013

Taiwan 2013. Týden třetí. Dazzling café.

Pomalu ale jistě si začínám zvykat. Asie je svým způsobem tvrdá, vášnivá a především úplně jiná.
Taipei je jako jeden obří zábavní park se vším všudy. Na co si vzpomenete tu najdete (tedy až na lidi, kteří jsou schopni se s vámi bavit anglicky).

Dokonce už se lepší mé umění s čínskými hůlkami. Poměr snědeného ku vybryndaného dosáhl konečně úžasný 6:4.
A když to přeci jen nejde a já trpím hladem, na což z Evropy vážně nejsem zvyklá, pořád tu existuje úžasná Café restaurace Dazzling. Je to úžasná řetězová kavárnička (samozřejmě se sortiment od kávy a medových toustů časem rozrostl nejenom na špagety, ale také šperky a podobně), kterou vyhledávájí tisíce Taiwanců i turistů každý den. Obyvatelé Taipei ji milují, především proto, že celý řetězec je vlastněný nějakou domácí asijskou populární hvězdou. Nemám ponětí, o koho se jedná, ale jejímu kouzlu se dá opravdu lehce podlehnout.
Samozřejmě to není jen tak. Když vstoupíte (někdy ani nevstoupíte, fronty se mohou táhnout i po celé ulici), čekáte a čekáte. Když na vás ale konečně přijde řada, většinou anorektický Taiwanec vás uvede k již prostřenému stolu a můžete si začít připadat jako Carrie ze Sexu ve městě. Všechno je tu bílé, kliky ve tvaru prstenu s diamantem, heboučké ubrousky a delikátní menu.

Specialita je honey toast všech variací a waffles. K tomu si můžete dát ledovou kávu, ovocný čaj nebo smetanový koktejl. Všechno je servírováno snobským způsobem, ale stojí to za to.
Člověk by se mohl najíst jen pohledem.
Ceny nejsou nijak astronomické. Pro představu: capuccino 120 NT (cca 80 Kč), Honey Toast classic 200 - 220 NT (135 - 150 Kč), Waffle classic 100 NT (66 Kč), Waffle se zmrzlinou a ovocem 150 NT (100 Kč) a ještě něco z nápojů - ledové ovocné čaje s ovocem 140 - 160 NT (95 - 105 Kč) - to je trošku dražší.
Ale na výběr je toho mnohem víc. Po celém městě jich je asi 5 nebo 6 a já se tam rozhodně ještě chystám, takže udělám víc fotek a zjistím taky nějaké nové informace.
Spoustu toho najdete také tady: WEB Dazzling

Ještě jedna věc navíc: pokud cestujete po Taipei s přáteli nebo s rodiči nebo zkrátka máte nějakou společnost. Jeden takový toust vystačí bohatě pro tři lidi. Já jsem byla se dvěma novými kamarádkami, které jsem tu potkala, daly jsme si dohromady dva dezerty (waffles&honey toast), což bylo až kam a ani jsme to nesnědly a jeden ledový jahodový čaj. Celkovou sumu jsme vydělily třemi, platila jsem nakonec 360 NT, což je cca 250 Kč, ale bylo toho opravdu až kam! Při sdíleném dezertu budete mít výborný zážitek klidně i za polovinu!


Žádné komentáře:

Okomentovat