čtvrtek 25. července 2013

Taipei. Longshan Temple.

Tento týden jsem se hned dvakrát vydala na úžasný Longshan temple. Jednou v noci, za  večerní tajemnou atmosférou, podruhé kolem oběda, za fotkami, které hrají spoustou barev.
Takový chrám tam nestojí sám, je to takový menší komplex zdiva a místnůstek vystavěných v té stejné čísnké architektuře. Samotný chrám je středem modliteb, ale lidé ho ze všech stran obcházejí a obrací svou pozornost k malým svatyním, které jsou vybudovány v celém areálu.
Je velmi snadné se tam dostat, stačí nastoupit na metro - modrá linka a vystoupíte přímo ve stanici Longshan temple, přejdete silnici a můžete začít obdivně vzdychat. Vstup je samozřejmě zdarma, protože ač je to místo, které by měl každý turista v Taipei navštívit, slouží tento chrám především svému původnímu účelu - tedy jako místo, kde se věřící oddávají meditaci, opakují své modlitby, zapalují svíčky a vonné tyčinky a uklánějí se božstvům.
Nebojte, nějaké peníze tu také budete moci utratit, nejenom, že je hned přes ulici největší Night Market ve městě, ale také v samotném chrámu stojí maličký obchod se suvenýry. Většinou se jedná o různá cinkrdtlátka na mobil, na pověšení nebo ozdobné sošky. 

Sama jsem tam koupila maličké červené pytlíčky s vyšívanými čínskými znaky. Uvnitř je složený papírek s něčím napsaným, bohužel to nejsem schopná identifikovat, ale myslím si, že to jsou jakási osudová rčení nebo citáty od čínských filozofů.

Žádné komentáře:

Okomentovat